Przedszkole Olechów ul. Ketlinga 7

Przedszkole Akademia Małych Odkrywców (Łódź Olechów) jest nowoczesnym przedszkolem niepublicznym. Z naszej pasji do wychowywania Dzieci zrodził się pomysł na miejsce, w którym Dziecko będzie mogło wszechstronnie się rozwijać i z przyjemnością poznawać otaczający świat. Stawiamy na aktywności twórcze ponieważ dzięki nim Dziecko rozwinie nie tylko swoje umiejętności i zdolności, ale przrede wszystkim znacznie poszerzy własną samodzielność i chęć do rozwiązywania napotkanych problemów. Akademia Małych Odkrywców to niepubliczne przedszkole w Łodzi. Nasza oferta dydaktyczna jest niezwykle szeroka i wraz z zajęciami dodatkowymi dostarcza Dziecku mnóstwa zabawy i wiedzy.

Wasze Pociechy poznają w naszym przedszkolu na łódzkim Olechowie podstawy języka angielskiego, zasmakują radości aktywności sportowych dzięki zróżnicowanym zajęciom fitness kids, jump and fit dla dzieci, grom zespołowym, gimnastyce ogólnorozwojowej i tańcu. Poznawanie świata przez Dzieci oparte jest o zasady ekologii, a ponadto Wasze Dziecko będzie otoczone opieką logopedyczną. Prócz tego zakosztuje przyjemności płynących z warsztatów kulinarnych, teatralnych, zajęć IT, a jego rozwój emocjonalny będzie wsparty specjalnymi warsztatami emocji. Akademia Małych Odkrywców w Łodzi to także miejsce przyjazne Tobie drogi Rodzicu. Chcemy zbudować z Tobą partnerską relację, by wspólnie rozwijać i dbać o Twojego Maluszka.

 

Jako niepubliczne przedszkole w Łodzi wychodzimy poza ramy schematów nauczania. Oczywiście realizujemy wszystkie wytyczne MEN, pracujemy jednak na innowacyjnych projektach, uczymy Dzieci wykorzystując aktywizujące metody pracy oraz nowoczesne przybory i sprzęty multimedialne.

Przedszkole niepubliczne Łódź Olechów

Jesteśmy przedszkolem niepublicznym lub, jak to się utarło w potocznej mowie, przedszkolem prywatnym. Oznacza to, że przed rozpoczęciem naszej pracy musieliśmy spełnić restrykcyjne wymogi dotyczące warunków sanitarnych oraz przeciwpożarowych. Dodatkowo realizujemy program nauczania wyznaczony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także prowadzimy przygotowanie przedszkolne dla Dzieci w wieku 5 i 6 lat. Nie jesteśmy klubem malucha, czy punktem opieki dziennej, które sprawują opiekę nad dziećmi, jednak nie realizują programów edukacyjno-wychowawczych wymaganych do podjęcia nauki szkolnej i nie muszą spełniać szczegółowo wyznaczonych przepisów względem zabezpieczenia zdrowotnego oraz bezpieczeństwa Dzieci. Zapraszamy do Akakdemii Małych Odkrywców – przedszkola niepublicznego w Łodzi – osiedle Olechów.

Co nas wyróżnia – przedszkole Łódź Olechów?

Wśród innych przedszkoli prywatnych i niepublicznych w Łodzi wyróżniamy się systemem płatności – oferujemy jedną wygodną dla Rodziców opłatę, która zawiera wszystkie koszty opieki nad Dzieckiem. Ponadto opłata ta jest jedną z najniższych opłat wśród łódzkich przedszkoli niepublicznych i punktów przedszkolnych! Ponadto oferujemy bezpłatne adaptacje dla Dzieci chcących uczęszczać do Akademii Małych Odkrywców, a także szeroką gamę zajęć dodatkowych, wśród których są m.in. judo, taniec, przedszkoliada, joga, jump&fit, opieka logopedyczna czy warsztaty teatralne. Podopieczni naszego przedszkola osłuchają się także oraz zdobędą podstawy języka angielskiego. Naszym atutem jest także przestronny plac zabaw, na którym Dzieci będą mogły zaznać przyjemności zabawy oraz aktywnych zajęć na świeżym powietrzu.

Szczegóły pracy przedszkola:

Rozkład dnia

Zajęcia dodatkowe

*WSZYSTKIE AKTUALNE PLANY SĄ UDOSTĘPNIANE RODZICOM W PLACÓWCE ORAZ W APLIKACJI LIVEKID

 

Zajęcia dla dzieci prowadzone w ramach podstawy programowej

zajęcia odbywają się w godzinach 8.00 – 13.00, przynajmniej raz w tygodniu

 

Język angielski

Podstawy języka angielskiego dla Dzieci. Zajęcia językowe prowadzone w języku angielskim przez lektora.

Logopedia

W ramach czesnego każdemu zdiagnozowanemu Dziecku przysługują nieodpłatne zajęcia logopedyczne w ramach terapii grupowej.

Akademia samodzielności

Zajęcia uczące Dzieci funkcjonowania w przestrzeni publicznej np. podstaw zachowania w ruchu drogowym.

Gimnastyka ogólna

Zajęcia z elementami gimnastyki korekcyjnej. Budowanie prawidłowej postawy ciała oraz zajęcia z gier zespołowych.

Rytmika

Rozwój muzyczno-ruchowy podopiecznych Akademii Małych Odkrywców.

Edukacja ekologiczna

Budowanie w Dzieciach świadomości przyrodniczej. Wpajanie zasad poszanowania natury i postaw proekologicznych.

Warsztaty emocji

Nauka wyrażania emocji oraz panowania nad nimi. Zajęcia z wykorzystaniem elementów arteterapii.

Zajęcia dodatkowe

zajęcia odbywają się w godzinach 13.00 – 15.00, rotacyjnie przynajmniej raz w miesiącu

Roar Dance

Pierwsze w Łodzi zajęcia taneczne ROAR DANCE. Świetna zabawa, nieszablonowe układy taneczne, rozwój ruchowy.

Karate

Niesamowite zajęcia Karate korzystnie wpływające na rozwój ogólny Dzieci. Zabawa połączona z aktywnością i wesołym sportem.

Fitness Kids oraz Joga

Zajęcia fitness dla Dzieci, wśród których najmłodsi poznają: zumbę, areobik, jogę oraz pilates.

Jump and fit

Duża dawka sportu i doskonała zabawa. Zajęcia na trampolinach angażują wszystkie partie mięśni, zapewniając prawidłowy rozwój.

Warsztaty kulinarne

Wasze Dziecko pozna zasady zdrowego żywienia i przygotuje pierwsze w swoim życiu potrawy.

Język hiszpański

Podstawy języka hiszpańskiego dla Dzieci. Zajęcia językowe prowadzone w języku angielskim przez lektora.

Warsztaty teatralne

Zajęcia pozwalające wyrażać emocje dzięki małym formom teatralnym.

Przedszkoliada

Genialne zajęcia sportowe, wprowadzające w świat gier zespołowych.

* WSZYSTKIE ZAJĘCIA SĄ WLICZONE W KOSZT CZESNEGO

 

Zajęcia dodatkowo płatne

Logopedia indywidualna

Indywidualna praca z Dzieckiem na rzecz prawidłowego rozwoju mowy.

Math Riders

Zajęcia matematyczne dla najmłodszych. Nauka przez zabawę i obserwację świata.

Aktywności fakutaltywne

Dodatkowe aktywności oraz atrakcje dla Dzieci realizowane w trzyletnim okresie przedszkolnym. Wybór konkretnych aktywności uzależniony jest od tematyki prowadzonego w danym roku projektu. Dzięki atrakcjom fakultatywnym Dzieci uczą się funkcjonować w przestrzeni społecznej, poznają nowe miejsca i profesje. Zajęcia te są także doskonałą rozrywką, którą Twoje Pociechy zachowają w pamięci przez wiele lat:

 

Aktywności fakultatywne są wliczone w koszt czesnego!

Dbamy o Wasz komfort! Zrezygnowaliśmy z tworzenia skomplikowanych tabel opłat uzależnionych od ilości godzin spędzonych przez Dziecko w przedszkolu. Koszt nie wzrasta, jeżeli Wasza Pociecha przebywa u nas dłużej, niż 5 godzin dziennie. Czesne zawiera także opłaty za wszystkie zajęcia dodatkowe, warsztaty i aktywności fakultatywne, w tym także wycieczki.

Czesne

1020 zł

Zawiera wszystkie zajęcia dodatkowe i aktywności fakultatywne, bez limitu godzin, w których Dziecko może przebywać w Akademii Małych Odkrywców

Opłata administracyjna

350 zł + koszt podręczników

Do kwoty 350 zł należy doliczyć koszt podręczników

Wyżywienie

21 zł koszt całodzienny

25 zł koszt całodzienny diety dla Dzieci z alergiami pokarmowymi

Ubezpieczenie NWW

Wykup ubezpieczenia oraz jego cena ustalane z Rodzicami na spotkaniu organizacyjnym, cena zależna od oferty ubezpieczyciela (ok. 55 zł – opłata roczna)

Dla rodzeństwa

– 25% czesnego dla 2. oraz kolejnego Dziecka zapisanego w tym samym okresie (odliczane od niższego czesnego)

– 50% OPŁATY ADMINISTRACYJNEJ dla drugiego oraz kolejnego Dziecka zapisanego w tym samym okresie

 

Opłata rekrutacyjna

0 zł

BRAK OPŁAT!

Zajęcia dodatkowe

0 zł

BRAK OPŁAT!

Komitet rodzicielski

0 zł

BRAK OPŁAT!

Zajęcia adaptacyjne

0 zł

BRAK OPŁAT!

Opieka logopedyczna plus:

Każdemu Dziecku w Akademii Małych Odkrywców przysługują nieodpłatne zajęcia grupowe raz w tygodniu. Dla Dzieci wymagających dodatkowych zajęć, koszt miesięcznej opieki logopedycznej wynosi 80 zł.

Terminarz opłat:

KONTO DO WPŁAT: ING BANK ŚLĄSKI 07 1050 1461 1000 0092 2739 2520

Aby zapisać Dziecko do naszego przedszkola wystarczy pobrać poniższy formularz zgłoszeniowy, wypełnić go i przesłać zeskanowany na adres: przedszkole@maliodkrywcy.eu lub dostarczyć formularz do placówki ul. Ketlinga 7, 92-431 Łódź. 

PROWADZIMY CIĄGŁY NABÓR, TAKŻE W TRAKCIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO.

Zapraszamy Dzieci w wieku 2,5-6 lat, a także młodsze

Galeria przedszkola:

Zobacz więcej: