PRZEDSZKOLE OLECHÓW

Akademia Małych Odkrywców to nowoczesne przedszkole niepubliczne w Łodzi. Z naszej pasji do wychowywania Dzieci zrodził się pomysł na miejsce, w którym Dziecko będzie mogło wszechstronnie się rozwijać i z przyjemnością poznawać otaczający świat. Stawiamy na aktywności twórcze, dzięki którym Dziecko rozwinie nie tylko swoje umiejętności i zdolności, ale także znacznie poszerzy własną samodzielność i chęć do rozwiązywania napotkanych problemów. Akademia Małych Odkrywców to niepubliczne przedszkole w Łodzi. Nasza oferta dydaktyczna jest niezwykle szeroka i wraz z zajęciami dodatkowymi dostarcza Dziecku mnóstwa zabawy i wiedzy. Wasze Pociechy poznają w naszym przedszkolu podstawy języka angielskiego i niemieckiego, zasmakują radości aktywności sportowych dzięki zróżnicowanym zajęciom fitness kids, jum and fit dla dzieci, grom zespołowym, gimnastyce ogólnorozwojowej i tańcu. Poznawanie świata przez Dzieci oparte jest o zasady ekologii, a ponadto Wasze Dziecko będzie otoczone opieką logopedyczną. Prócz tego zakosztuje przyjemności płynących z warsztatów kulinarnych, teatralnych, zajęć IT, a jego rozwój emocjonalny będzie wsparty specjalnymi warsztatami emocji. Akademia Małych Odkrywców w Łodzi to także miejsce przyjazne Tobie drogi Rodzicu. Chcemy zbudować z Tobą partnerską relację, by wspólnie rozwijać i dbać o Twojego Maluszka.

Jako niepubliczne przedszkole w Łodzi wychodzimy poza ramy schematów nauczania. Oczywiście realizujemy wszystkie wytyczne MEN, pracujemy jednak na innowacyjnych projektach, uczymy Dzieci wykorzystując aktywizujące metody pracy oraz nowoczesne przybory i sprzęty multimedialne.

Przedszkole niepubliczne

Jesteśmy przedszkolem niepublicznym lub, jak to się utarło w potocznej mowie, przedszkolem prywatnym. Oznacza to, że przed rozpoczęciem naszej pracy musieliśmy spełnić restrykcyjne wymogi dotyczące warunków sanitarnych oraz przeciwpożarowych. Dodatkowo realizujemy program nauczania wyznaczony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także prowadzimy przygotowanie przedszkolne dla Dzieci w wieku 5 i 6 lat. Nie jesteśmy klubem malucha, czy punktem opieki dziennej, które sprawują opiekę nad dziećmi, jednak nie realizują programów edukacyjno-wychowawczych wymaganych do podjęcia nauki szkolnej i nie muszá spełniać szczegółowo wyznaczonych przepisów względem zabezpieczenia zdrowotnego oraz bezpieczeństwa Dzieci.

Co nas wyróżnia?

Wśród innych przedszkoli prywatnych i niepublicznych w Łodzi wyróżniamy się systemem płatności – oferujemy jedną wygodną dla Rodziców opłatę, która zawiera wszystkie koszty opieki nad Dzieckiem. Ponadto opłata ta jest jedną z najniższych opłat wśród łódzkich przedszkoli niepublicznych i punktów przedszkolnych, a wynosi jedynie 600 zł! Ponadto oferujemy bezpłatne adaptacje dla Dzieci chcących uczęszczać do Akademii Małych Odkrywców, a także szeroką gamę zajęć dodatkowych, wśród których są m.in. taniec, warsztaty kulinarne, jump&fit, opieka logopedyczna czy warsztaty teatralne. Podopieczni naszego przedszkola osłuchają się także oraz zdobędą podstawy dwóch języków – języka angielskiego oraz niemieckiego. Naszym atutem jest także przestronny plac zabaw, na którym Dzieci będą mogły zaznać przyjemności zabawy oraz aktywnych zajęć na świeżym powietrzu.

AKTUALNY PLAN MIESIĘCZNY PRZEDSZKOLA:

*jeżeli poniższy plik się nie wyświetla, odśwież stronę

AKTUALNY PLAN MIESIĘCZNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

*jeżeli poniższy plik się nie wyświetla, odśwież stronę

 

SZCZEGÓŁY PRACY PRZEDSZKOLA:

ROZKŁAD DNIA I TYGODNIA

ROZKŁAD DNIA

ZAJĘCIA DODATKOWE

ZAJĘCIA DODATKOWE

ZAJĘCIA DLA DZIECI 

ZAJĘCIA PROWADZONE W RAMACH PODSTAWY PROGRAMOWEJ
zajęcia odbywają się w godzinach 8.00 – 13.00, przynajmniej raz w tygodniu

angJĘZYK ANGIELSKI

Podstawy języka angielskiego dla Dzieci. Zajęcia językowe prowadzone w języku angielskim.

niemJĘZYK NIEMIECKI

Podstawy języka niemieckiego dla Dzieci. Zajęcia językowe prowadzone w języku niemieckim.

logLOGOPEDIA

W ramach czesnego każdemu zdiagnozowanemu Dziecku przysługują nieodpłatne zajęcia logopedyczne w ramach terapii grupowej.

samodzAKADEMIA SAMODZIELNOŚCI

Zajęcia uczące Dzieci funkcjonowania w przestrzeni publicznej np. podstaw zachowania w ruchu drogowym.

gimGIMNASTYKA OGÓLNA

Zajęcia z elementami gimnastyki korekcyjnej. Budowanie prawidłowej postawy ciała oraz zajęcia z gier zespołowych.

rytmRYTMIKA

Rozwój muzyczno-ruchowy podopiecznych Akademii Małych Odkrywców.

ekolo

EDUKACJA EKOLOGICZNA

Budowanie w Dzieciach świadomości przyrodniczej. Wpajanie zasad poszanowania natury i postaw proekologicznych.

emocjeWARSZTATY EMOCJI

Nauka wyrażania emocji oraz panowania nad nimi. Zajęcia z wykorzystaniem elementów arteterapii.

 

 

ZAJĘCIA DODATKOWE
zajęcia odbywają się w godzinach 13.00 – 15.00, rotacyjnie przynajmniej raz w miesiącu

judoJUDO

Niesamowite zajęcia Judo korzystnie wpływające na rozwój ogólny Dzieci. Zabawa połączona z aktywnością i wesołym sportem.


1 fitnesFITNESS KIDS oraz JOGA

Zajęcia fitness dla Dzieci, wśród których najmłodsi poznają: zumbę, areobik, jogę oraz pilates.

1 jumpJUMP AND FIT

Duża dawka sportu i doskonała zabawa. Zajęcia na trampolinach angażują wszystkie partie mięśni, zapewniając prawidłowy rozwój.

1 warsztatyWARSZTATY KULINARNE

Wasze Dziecko pozna zasady zdrowego żywienia i przygotuje pierwsze w swoim życiu potrawy.

1 ITMALUCH W ŚWIECIE IT

Uczymy Dzieci jak korzystać z urządzeń mobilnych w sposób przemyślany i świadomy.

1 taniecTANIEC

Taniec zapewnia odpowiednią koordynację ruchów, dostarcza doskonałej rozrywki i buduje w Dzieciach otwartość.

1 teatrWARSZTATY TEATRALNE

Zajęcia pozwalające wyrażać emocje dzięki małym formom teatralnym.

PRZEDSZKOLIADA

Genialne zajęcia sportowe, wprowadzające w świat gier zespołowych.

 

* WSZYSTKIE ZAJĘCIA SĄ WLICZONE W KOSZT CZESNEGO

 

 

ZAJĘCIA DODATKOWO PŁATNE

LOGOPEDIA INDYWIDUALNA

Indywidualna praca z Dzieckiem na rzeczprawidłowego rozwoju mowy.

MATH RIDERS

Zajęcia matematyczne dla  najmłodzszych. Nauka przez zabawę i obserwację świata.

 

 

AKTYWNOŚCI FAKULTATYWNE

Dodatkowe aktywności oraz atrakcje dla Dzieci realizowane w trzyletnim okresie przedszkolnym. Wybór konkretnych aktywności uzależniony jest od tematyki prowadzonego w danym roku projektu. Dzięki atrakcjom fakultatywnym Dzieci uczą się funkcjonować w przestrzeni społecznej, poznają nowe miejsca i profesje. Zajęcia te są także doskonałą rozrywką, którą Twoje Pociechy zachowają w pamięci przez wiele lat:

>> wyjazd do kina / teatru / muzeum / filharmonii (+ teatr lalek w przedszkolu),
>> wyjazd do zoo,
>> wyjazd do ogrodu botanicznego / arboretum w Rogowie / palmiarni,
>> wyjazd do Dinoparku w Kołacinku / Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku,
>> wyjazd do fabryki bombek w Piotrkowie Trybunalskim,
>> wycieczki krajoznawcze,
>> wycieczki lokalne – poznawanie najbliższej okolicy,
>> odwiedziny w ramach współpracy lokalnej (m.in. straż pożarna, komisariat, ośrodek jeździecki),
>> wizyty w przedszkolu przedstawicieli różnych zawodów (m.in. policjant, strażak, lekarz, weterynarz)
>> wizyta w ośrodku działań artystycznych – warsztaty dla Dzieci,
>> warsztaty w Muzeum Animacji Se-Ma-For,
>> udział w Akademii Budowania klocków LEGO,
>> zajęcia z dogoterapii,
>> noce tematyczne – nocne wspólne oglądanie filmów, czytanie książek, zajęcia artystyczne.

Aktywności fakultatywne są wliczone w koszt czesnego!

DWUJĘZYCZNE DZIECI I PROGRAM TABLIT

Przedszkole i żłobek DWUJĘZYCZNE

Od września 2017 r. w Akademii Małych Odkrywców realizowany jest program „Dwujęzyczne Dzieci”.

Język ojczysty poznajemy jeszcze w okresie prenatalnym; słysząc dochodzące z otoczenia dźwięki, oswajamy się z nimi, a następnie przyswajamy, by w końcu zacząć z tych zasobów stopniowo czynnie korzystać. Jak dowiodły badania naukowe, dziecko może równolegle oswajać i przyswajać dwa albo nawet trzy języki i to z całym bogactwem naszkicowanych powyżej dodatkowych korzyści.

Program Powszechnej Dwujęzyczności wykorzystuje pierwszą na świecie, przełomową, ale jednocześnie najbardziej ze wszystkich naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie równolegle do języka ojczystego. Jest to specjalnie wykreowany świat bohaterów, piosenek, filmów animowanych oraz przygotowanych na tej podstawie zabaw językowo-muzyczno-ruchowych zarówno indywidualnych, jak i grupowych.

21105831_2094413477455581_2988535482160461955_n

SPRAWDŹ WIĘCEJ O PROGRAMIE DWUJĘZYCZNE DZIECI >>

Program TABLIT w Akademii  Małych Odkrywców

Tablit967x316

Projekt Tablit – innowacyjny program wychowania przedszkolnego finansowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Europejskiego Funduszu Społecznego zakłada stworzenie i pilotażowe wdrożenie innowacyjnego programu wychowania przedszkolnego opartego na dobrze znanej i powszechnie stosowanej metodzie projektów (choć stosowanej głównie na wyższych szczeblach edukacji) oraz implementującego innowacyjną w skali krajowej i europejskiej technikę modelowania dialogów w klasie Questioning the Author (QtA) oraz integrującego realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego z nauką języka angielskiego.

SPRAWDŹ WIĘCEJ O PROGRAMIE TABLIT >>

OPŁATY

Dbamy o Wasz komfort! Zrezygnowaliśmy z tworzenia skomplikowanych tabel opłat uzależnionych od ilości godzin spędzonych przez Dziecko w przedszkolu. Czesne nie wzrasta, jeżeli Wasza Pociecha przebywa u nas dłużej, niż 5 godzin dziennie. Czesne zawiera także opłaty za wszystkie zajęcia dodatkowe, warsztaty i aktywności fakultatywne, w tym także wycieczki.

CZESNE: 600 zł (zawiera wszystkie zajęcia dodatkowe i aktywności fakultatywne, bez limitu godzin, w których Dziecko może przebywać w Akademii Małych Odkrywców)

OPŁATA ADMINISTRACYJNA: 250 zł 

WYŻYWIENIE:  ok. 12,80 zł koszt całodzienny (ok. 15 zł koszt całodzienny diety dla Dzieci z alergiami pokarmowymi)

UBEZPIECZENIE NWW: wykup ubezpieczenia oraz jego cena ustalane z Rodzicami na spotkaniu organizacyjnym, cena zależna od oferty ubezpieczyciela (ok. 40 zł – opłata roczna)

DLA RODZEŃSTWA:

– 25% czesnego dla drugiego oraz kolejnego Dziecka zapisanego w tym samym okresie
– 50% OPŁATY ADMINISTRACYJNEJ dla drugiego oraz kolejnego Dziecka zapisanego w tym samym okresie

OPŁATA REKRUTACYJNA: brak opłat!

ZAJĘCIA DODATKOWE: brak opłat!

KOMITET RODZICIELSKI: brak opłat!

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE: brak opłat!

OPIEKA LOGOPEDYCZNA PLUS:

Każdemu Dziecku w Akademii Małych Odkrywców przysługują nieodpłatne zajęcia grupowe raz w tygodniu. Dla Dzieci wymagających dodatkowych zajęć, koszt miesięcznej opieki logopedycznej wynosi 60 zł.

TERMINARZ OPŁAT:

>> opłata administracyjna: na zebraniu organizacyjnym przed rozpoczęciem roku przedszkolnego / po podpisaniu umowy,
>> czesne: uiszczane z góry do 10. dnia każdego miesiąca,
>> wyżywienie: uiszczane z dołu do 10. dnia miesiąca następującego po okresie żywienia, płatność dokonywana po przekazaniu informacji o ilości posiłków, w których uczestniczyło dziecko,
>> dodatkowa opieka logopedyczna: uiszczana z góry do 10. dnia miesiąca.

KONTO DO WPŁAT: ING BANK ŚLĄSKI 07 1050 1461 1000 0092 2739 2520

ZAPISY

Aby zapisać Dziecko do naszego przedszkola wystarczy pobrać poniższy formularz zgłoszeniowy, wypełnić go i przesłać zeskanowany na adres: przedszkoleolechow@maliodkrywcy.eu lub dostarczyć formularz do placówki ul Ketlinga 7, 92-431 Łódź..

 

PROWADZIMY CIĄGŁY NABÓR, TAKŻE W TRAKCIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO.

Zapraszamy Dzieci w wieku 2,5-6 lat, a także młodsze

 

KARTA ZGŁOSZENIA Akademia Małych Odkrywców

pobierz