Bezpieczeństwo Dzieci jest dla nas najważniejsze. W naszych placówkach wprowadziliśmy szereg zabezpieczeń z różnych obszarów, aby zapewnić bepieczną i niezakłóconą opiekę nad Twoją Pociechą. Spełniamy wszystkie standardy wyznaczone przez Wojewódzkiego Komendanta Straży Pożarnej, Wojewódzką Stację Sanitarno Epidemiologiczną, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej.

 

Poniżej prezentujemy najważniejsze elementy systemu ochrony naszych placówek – Dzieci oraz Pracowników. Staramy się spełniać najwyższe standardy zarówno w sferze zabezpieczeń sanitarnych oraz pożarowych, jak i bezpieczeństwa bezpośredniego. Akademia Małych Odkrywców jest bezpiecznym miejscem dla Twoich Dzieci. Nasze przedszkola i żłobki w Łodzi zapewnią świetna i bezpieczną opiekę pełną empatii oraz nieszablonowych metod wychowawczych.

Bezpieczne drzwi

We wszystkich naszych placówkach drzwi wejściowe do budynków zabezpieczone są specjalnym systemem magnetycznym, który nie pozwala na wejście osób z zewnątrz bez zezwolenia pracownika. To również zabezpieczenie dla Dzieci. Przycisk zwory zwalniającej zabezpieczenie umieszczony jest wysoko, aby żadne z Dzieci nie mogło otworzyć drzwi samodzielnie.

 

Wentylacja

Nasze placówki wyposażone są w systemy wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji. Poza walorami użytkowymi i łatwością dostosowania temperatury w pomieszczeniach systemy wentylacji mechanicznej zapewniają dużą ilość wymian powietrza w budynku (dostarczenie świeżego powietrza). Mniej kurzu, mniej drobnoustrojów, mniej bakterii i wirusów. Znacznie efektywniejsze niż wietrzenie poprzez otwarcie okien.

 

Zabezpieczenia pożarowe

Wszystkie nasze placówki mają systemy zabezpieczeń pożarowych – ostrzegania pożarowego, wyłączniki przeciwpożarowe, systemy oświetlenia ewakuacyjnego oraz konstrukcje wewnętrzne spełniające wymogi budowlane oraz przeciwpożarowe (np. obudowa klatek schodoweych EI60, drzwi przecipożarowe, hydranty pożarowe, dostępność gaśnic). Wprowadzona jest także instrukcja bezpieczeństwa pożarowego.

Ochrona bezpośrednia

Nasze lokale są zabezpieczone przez firmy ochroniarskie. Poza ochroną przed włamaniem system ochrony zapewnia przyjazd grupy interwencyjnej oraz możliwość włączenia cichego alarmu przez każdego z pracowników.

Monitoring

Nasze placówki monitorowane są przez 24 h. Ze względu na przepisy dotyczące ochrony danych osobistych oraz komfort pracy Nauczycieli i Opiekunów nie udostępniamy streamingu w czasie rzeczywistym dla Rodziców. Jednakże sale zajęć oraz miejsca, w których przebywają Dzieci są pod stałym nadzorem.

Bezpieczne meble i wyposażenie

Stosujemy bezpieczne meble przeznaczone do użytkowania przez Dizeci. Nasze meble, jak i wyposażenie, zabawki, przybory i pomoce dydaktyczne mają certyfikaty potwierdzajace bezpieczne użytkowanie i brak zagrożeń dla Dzieci.

 

Profesjonalne środki czystości

Stosujemy profesjonalne środki czystości marki VOIGHT. Każdy z nich przeznaczony jest do osobnego zastosowania (dezynfekcja zabawek, mycie powierzchni, mycie powierzchni mających styczność z żywnością, mycie podłóg itp.). Wszystkie te środki posiadają certyfikaty bezpieczeństwa do stosowania w przestrzeniach wykorzystywanych przez Dizeci.

 

Lampy UV

W naszych placówkach stosujemy lampy UV do dezynfekcji powierzchni. Są to lampy medyczne (takie jak stosuje się na salach operacyjnych). Ich uruchomienie przez kilkadziesiąt minut zabija wszystkie bakterie, grzyby, drobnoustroje oraz wirusy w naświetlanym pomieszczeniu. Lampy te stosujemy po opuzczeniu przez Dzieci placówki lub pomieszczenia.

 

Skip to content