Drodzy rodzice,

właśnie stoicie przed jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Wasze Małe Szczęście poznaje świat, kształtuje swoją osobowość i buduje samodzielność. Każdy dzień jest dla niego odkryciem, które decyduje o tym, jakim człowiekiem będzie w przyszłości. Chcecie je w tym wesprzeć, aby nie zatraciło swojej naturalnej ciekawości świata. Poszukujecie żłobka lub przedszkola, które spełni Wasze oczekiwania – otoczy Dziecko troskliwą opieką, dostarczy mu radosnej zabawy, pozwoli wszechstronnie się rozwijać, a także pomoże przygotować się do wymogów dalszego życia. Wiemy, że to ogromna odpowiedzialność, a wybór żłobka lub przedszkola rodzi wiele wątpliwości. Chcemy Was jednak uspokoić. To normalna sytuacja, a Wasze obawy świadczą jedynie o tym, że jesteście odpowiedzialnymi i świadomymi Rodzicami.

Świat, w którym dorastają nasze Dzieci, zmienia się z dnia na dzień i w niczym nie przypomina tego, który pamiętamy z lat naszego dzieciństwa. Wy również odczuwacie jak zwiększa się tempo życia. Macie coraz więcej pracy, obowiązków, zadań. Świat, w którym funkcjonować będzie Wasze Dziecko gdy dorośnie, będzie jeszcze bardziej wymagający. Pozwólcie więc już teraz zbudować w Dziecku postawy, które ułatwią mu funkcjonowanie w świecie dorosłych. Zapewnijcie opiekę, dzięki której Dziecko będzie mogło rozwijać się i poznawać świat w poczuciu bezpieczeństwa, spędzać czas w miejscu pełnym radości, które zachęca do realizacji twórczych aktywności. Wybierzcie miejsce, gdzie dziecko nauczy się funkcjonować w otaczającym świecie i zacznie budować swoją niezależność, a przy tym Wy będziecie mogli dopełnić pozarodzinne obowiązki bez obaw o swoją Pociechę. Wybierzcie Akademię Małych Odkrywców – niepubliczne żłobki i przedszkola w Łodzi!

Poznaj Akademię Małych Odkrywców!

Wszechstronny rozwój

Akademia Małych Odkrywców to miejsce, w którym Dziecko odkrywa świat. Zdobyta wiedza, nowe umiejętności oraz sprawności sprawiają, że Dziecko rozwija się intelektualnie, emocjonalnie oraz społecznie. Zapewniamy naszym podopiecznym szeroką ofertę zajęć dodatkowych.

Wsparcie samodzielności

Każde Dziecko podświadomie podąża ku zajęciom, które odpowiadają jego temperamentowi, motoryce oraz umiejętnościom. Dzięki aktywizującym metodom pracy z Dzieckiem, każdy podopieczny Akademii Małych Odkrywców rozwija własne pasje oraz buduje pozytywne postrzeganie siebie i świata.

Ekologia

Natura to nasze wspólne dobro, Ziemia to nasz wspólny dom. Rozwijamy w Dzieciach potrzebę szacunku dla środowiska, zarówno w ujęciu lokalnym, jak i globalnym. Pomagają w tym prowadzone w Akademii Małych Odkrywców warsztaty ekologiczne.

 

Empatia

Współodczuwanie to jedna z najistotniejszych umiejętności każdego człowieka. Wiele uwagi poświęcamy emocjonalnemu rozwojowi naszych Dzieci. Uczymy poszanowania innych ludzi, zwierząt oraz natury. Rozwijamy w dzieciach umiejętność interakcji personalnych oraz współpracy.

 

Zabawa

Nie może być przedszkola bez dobrej zabawy. Każdy dzień w Akademii Małego Odkrywcy to nowa przygoda. Z nami nie ma nudy! Jedną z głównych pozycji wśród naszych metod pracy z Dziećmi zajmuje nauka poprzez zabawę.

Współpraca

Odrzuciliśmy tradycyjne kategorie nadrzędności. Zarówno naszych podopiecznych, jak i Rodziców, traktujemy jak partnerów. Przed nami wspólna przygoda, która ma dać nam wszystkim wiele radości, a przy tym wspierać rozwój Dzieci. Współpraca to także tolerancja.

Elastyczność

Jesteśmy dla Was. Chcemy, abyście byli zadowoleni, dlatego jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i propozycje zmian. W każdej chwili wysłuchamy Waszych uwag związanych z funkcjonowaniem Akademii.

Bezpieczeństwo

Nie musicie się martwić. Nad bezpieczeństwem Waszych dzieci czuwa wyspecjalizowana i doświadczona kadra, a nasze przedszkole przestrzega wszystkich przepisów oraz wymogów bezpieczeństwa. Zapewniamy Dzieciom także opiekę logopedyczną.

 

Zdrowie

Kwestia zdrowia jest dla nas priorytetem. Dbamy, aby Dzieci miały zapewnioną szeroką gamę zajęć sportowych, które pozwolą prawidłowo rozwijać motorykę. Oferujemy zbilansowaną dietę z naturalnych produktów, a także specjalną dietę dla Dzieci z alergiami pokarmowymi.

Otwartość i równość

Kwestia zdrowia jest dla nas priorytetem. Dbamy, aby Dzieci miały zapewnioną szeroką gamę zajęć sportowych, które pozwolą prawidłowo rozwijać motorykę. Oferujemy zbilansowaną dietę z naturalnych produktów, a także specjalną dietę dla Dzieci z alergiami pokarmowymi.

We wszystkich naszych placówkach zatrudniany profesjonalną kadrę nauczycieli oraz opiekunów z odpowiednimi kwalifikacjami pedagogicznymi. W każdej grupie żłobkowej oraz przedszkolnej w Akakdemii Małch Odkrywców opiekę sprawują nauczyciele oraz opiekunowie wspierani przez tzw. pomoc nauczycieli (soby wspierające kadrę edukacyjną w codziennej opiece nad Dziećmi). Dodatkowo w naszych placówkach zatrudniamy personel dbający o zachowanie czystości i porządku. Osobno współpracujemy z firmami zewnętrznymi zapewniającymi realizację zajęć dodatkowych jak chociażby karate, przedszkoliada, zajęcia gimnastyczne czy język angielski oraz hiszpański z lektorami.

Metody pracy

W Akademii Małych Odkrywców stawiamy na zajęcia aktywizujące, dzięki którym Dziecko będzie mogło wszechstronnie się rozwijać i poznawać fascynujący go świat. Nie korzystamy z szablonowych rozwiązań. Pracujemy na autorskich projektach, przygotowanych przez naszą kadrę, dzięki czemu każdy dzień w naszym przedszkolu jest dla Dziecka nową i ekscytującą przygodą. Działamy według zasady: Powiedz mi, a zapomnę… Pokaż mi, a zapamiętam… Pozwól mi wykonać, a zrozumiem.

 

Główną metodą pracy z Dziećmi w Akademii Małych Odkrywców w Łodzi jest metoda projektów. Skupia się ona na praktycznym aspekcie nauczania. Każde Dziecko nabytą wiedzę będzie mogło przetestować w praktyce. Bardzo ważny jest także element pracy grupowej i wspólnego rozwiązywania problemów. Metoda projektów pozwala każdemu Dziecku podążać w stronę aktywności, które najbardziej mu odpowiadają i przystają do jego etapu rozwoju. Ważną cechą metody projektów jest wspieranie nauki przeżyciami – nauka poprzez doświadczenie. W każdym roku Akademia Małych Odkrywców w Łodzi będzie realizowała inny projekt, dzięki czemu podopieczni w całym okresie przedszkolnym mogą poznać świat z różnych perspektyw. Taka forma pracy wymaga od nauczyciela znacznie więcej poświęcenia, ale osiągane efekty dydaktyczno-wychowawcze są nieporównywalnie lepsze, a co za tym idzie satysfakcja z wykonywanej pracy jest o wiele większa.

Metody wspierające

W Akademii Małych Odkrywców w Łodzi dbamy o rozwój Dziecka, wykorzystując nowoczesne metody nauczania i pracy z Dziećmi. W całym okresie przedszkolnym korzystamy z najnowszych osiągnięć dydaktyki oraz pedagogiki, główny nacisk kładąc na:

metodę twórczego myślenia – rozwija twórcze zdolności Dziecka. Ważnym elementem tej metody jest definiowanie problemów przez Dzieci i dążenie do rozwiązania ich poprzez współpracę,

pedagogikę zabawy – metoda znacznie wzbogacająca pracę z grupą Dzieci, które uczą się poprzez zabawę. Pozwala Dzieciom rozwijać najlepsze cechy,

kinezjologię edukacyjną – metoda, dzięki której wspieramy naturalny rozwój Dziecka poprzez ćwiczenia ruchowe. Edukacja Dzieci, szczególnie na etapie szkolnym zakłada maksymalne nasycenie wiedzą, wymuszając jednak nienaturalny dla każdego z nas brak ruchu (siedzenie w ławkach w ciszy przez większość czasu). Prowadzi to do stresu u Dzieci, frustracji, zniechęcenia, braku radości ze zdobywania nowej wiedzy. W naszym przedszkolu dbamy o zrównoważony rozwój, nie hamujemy naturalnej witalności Dzieci oraz ich nie ograniczamy, a naddatki energii kierujemy w stronę twórczych aktywności,

pedagogikę Marii Montessori – w swojej pracy wykorzystujemy elementy wychowania wg Marii Montessori. Stawia ona na samodzielność działania Dziecka w zakresie poszerzania własnej wiedzy oraz umiejętności,

małe filozofowanie – metoda rozwoju dziecięcej analizy i syntezy myślowej oraz tworzenie związków przyczynowo-skutkowych,

plan daltoński – plan daltoński prowadzi do rozwoju samodzielności Dziecka, które zamiast korzystać z gotowych rozwiązań poszukuje własnej drogi wyjścia z trudnych sytuacji. Uczy także odpowiedzialności za podejmowane decyzje,

metody aktywizujące – stawiające na aktywność własną dzieci,

edukacja matematyczna z wykorzystaniem metod Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej – wtopienie edukacji matematycznej w naturalny rozwój Dziecka.

Stałe adaptacje

Przedszkole Akademia Małych Odkrywców prowadzi ciągłe adaptacje dla Dzieci, które będą uczęszczać do naszych placówek. W dowolnym dniu pracy naszych placówek po godzinie 15.00 (po uprzednio umówionej wizycie) możesz przyprowadzić swoją Pociechę i wziąć udział w zajęciach. Ty i Twoje Dziecko poznacie nasze przedszkole lub żłobek i oswoicie się z nowym miejscem. Zobaczysz jak niewiele czasu potrzeba, aby dziecko przygotowało się do pozostania bez Twojej opieki i brało czynny udział w zajęciach bawiąc się, ucząc i odkrywając świat. Wszystkie zajęcia adaptacyjne dla Dzieci są w Akademii Małych Odkrywców bezpłatne.

Chcąc wziąć udział w adaptacjach prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny – 667-208-200
Prosimy także o zabranie dla Dziecka obuwia na zmianę, co pozwoli nam utrzymać czystość w sali.

Czemu ważne są adaptacje?

Adaptacja w środowisku przedszkolnym to niezwykle ważny element przystosowania naszego Dziecka do nowej sytuacji, jaką jest nauka w przedszkolu. Dziecko staje przed trudnym wyzwaniem – nawiązanie kontaktów z rówieśnikami, nauczycielkami, przyswojenie zasad współżycia oraz współpracy w grupie, rozłąka z Rodzicami. Każde Dziecko jest inne, ma inny temperament i osobowość, a co za tym idzie, tempo adaptacji do nowych warunków u każdego Dziecka jest inne. Akademia Małych Odkrywców w Łodzi zapewnia nieodpłatnie niezbędny czas do aklimatyzacji Dziecka w naszym przedszkolu lub żłobku. Wiemy także jak wielkim wyzwaniem jest rozłąka z Dzieckiem dla Ciebie Rodzicu. Okres adaptacji to także czas, w którym Ty przywykniesz do nowej sytuacji. Nie będziesz spędzał każdej chwili ze swoim maluszkiem, a on zacznie stawać się samodzielny i nie będzie wymagał Twojej ciągłej obecności. To dla wielu Rodziców niezwykle trudny okres, jednak jego przejście jest niezbędne i wpłynie pozytywnie zarówno na Ciebie, jak i Twoje Dziecko.

Zapraszamy do Akademii Małych odkrywców

Przedszkola - Galeria

Sprawdź jak wyglądają nasze oddziały

PRZEDSZKOLE STOKI

ul. Krokusowa 32/34

92-101 Łódź

Galeria - Przedszkole stoki

Sprawdź zdjęcia z naszego oddziału!
Sprawdź

PRZEDSZKOLE OLECHÓW

ul. Ketlinga 7

92-431 Łódź

Galeria - Przedszkole Olechów

Sprawdź zdjęcia z naszego oddziału!
SPRAWDŹ

PRZEDSZKOLE SIKAWA

ul. Chałubińskiego 32a

92-109 Łódź

Galeria - Przedszkole Sikawa

Sprawdź zdjęcia z naszego oddziału!
SPRAWDŹ

PRZEDSZKOLE NOWOSOLNA

ul. Pomorska 604

92-735 Łódź

Galeria - Przedszkole Nowosolna

Sprawdź zdjęcia z naszego oddziału!
SPRAWDŹ

Żłobki - Galeria

Sprawdź jak wyglądają nasze oddziały

ŻŁOBEK STOKI

ul. Krokusowa 32/34

92-101 Łódź

Galeria - Żłobek Stoki

Sprawdź zdjęcia z naszego oddziału!
Sprawdź

ŻŁOBEK OLECHÓW

ul. Ketlinga 7

92-431 Łódź

Galeria - Żłobek Olechów

Sprawdź zdjęcia z naszego oddziału!
SPRAWDŹ

ŻŁOBEK SIKAWA

ul. Chałubińskiego 32a

92-109 Łódź

Galeria - Żłobek Sikawa

Sprawdź zdjęcia z naszego oddziału!
SPRAWDŹ

Żłobek Nowosolna

ul. Pomorska 604

92-735 Łódź

Galeria - Żłobek Nowosolna

Dowiedz się więcej o naszym przedszkolu!
SPRAWDŹ

Zapraszamy na nasze SOCIAL MEDIA

Skip to content